طراحی سامانه تحت وب

سامانه تحت وب اصطلاحی دیگر از نرم افزار تحت وب هستند که مورد استفاده انواع سازمان ها وشرکت ها قرار گرفته اند. این نوع سامانه ها در بستر وب و در مرورگر کاربر Client اجرا میشوند و برای اجرای آنها نیاز به نصب هیچ نرم افزاری واسطی نیست در واقع نرم افزار اصلی در سرور قرار دارد . لازم به ذکر است که نرم افزاری که در سرور قرار دارد توسط تکنولوژی وب طراحی و ساخته شده و تفاوت بسیار زیادی با مدل تحت شبکه داخلی LAN دارد . 
سازوکار سامانه تحت وب بر این اساس است که یک نسخه توسط شرکت تولید کننده نرم افزار ساخته میشود و روی یک سرور مجزا نصب میگردد این نسخه به صورت اشتراکی برای کلیه کاربران در بستر اینترنت قابل استفاده است ، این راهکار بسیار امن و مورد اطمینان سازمان های بزرگی قرار دارد از جمله سازمان های مالیاتی ، بانکی ، بیمه و.. 
سهولت در استفاده سامانه های تحت وب و رشد روز افزون این تکنولوژی باعث شده که با موبایل نیز سازگار گردد به طوری که اپلیکیشن های موبایلی میتوان به صورت جداگانه و متصل به سامانه طراحی کرد که با یک دیتابیس واحد در میان کاربران موبایل و کاربران وب قابل استفاده باشد.
در همین راستا شرکت سپهرگستر با در اختیار داشتن دانش لازم در این زمینه و همچنین تجربه بلند مدت در زمینه طراحی و پیاده سازی انواع پورتال و سیستم های تحت وب، سعی خواهد داشت تا به عنوان عضوی از جامعه فناوری اطلاعات ایران ، سهمی را در مسیر نیل به هدف نهایی و بهبود کمی و کیفی این صنعت ایفا کند.


برخی از مزیت هایی که میتوان با نرم افزارهای تحت وب از طریق سامانه های آنلاین یا برخط بدست آورد 
-    دسترسی سریع و آسان به اطلاعات
-    قابل استفاده برای کاربران در طیف بسیار گسترده
-    به روزرسانی خودکار برای کاربران بدون نیاز به انجام هرگونه کار اضافه
-    در هر زمان و مکان برای شما قابل دسترس است
-    قابلیت پشتیبانی از دیتابیس های قدرتمند جهت حفظ و پردازش حجم اطلاعات بالا